Будуймо еко Україну разом!

Кмітлива вулиця - освітлення, енергозбереження та безпека

Енергозберігання

Мета проекту. Зробити вулиці більш безпечними та приємними для мешканців приватного сектору

#
Дніпропетровська область м. Дніпропетровськ, вул. Дівізіонна.

Короткий опис місцевості.

#

Етапи проекту

  • 1
    "Встановлення лихтарів вуличного освітлення з датчиками руху, керуванням по радіозвязку, та сонячними панелями для зарядки аккумуляторів. В літку сонячні панелі можуть повністю забезпечити заряд аккумулятора на всю ніч, а взимку лиш частково, за рахунок більш короткий сонячних днів (часу можливої підзарядки), та більш довгих ночей (час коли треба підсвітлювати вулицю). В приватному секторі зазвичай дуже готро стоїть проблема освтлення вулиць. Особливо на окраїні міст. Куди ні вільможи, ні мери, ні діпутати ані гроші не доходять. Та й взагалі інтенсивність руху в приватному секторі менше ніж на великих вулицях. Тому коеффіцент корисної дії від такого освітлення очикуванно менший. Встановлення ліхтарів з датчиками руху може додати економії вживаної енргії. Включаючи лихтарі тільки на час коли по вулиці хтось йде. Перехрестя можна підсвітлювати постійно. Якщо ліхтарі на кожному стовбі оснащити радіомодулями якіб казали своїм сусідам "зараз до тебе йде людина", то можна уникнути походу в "суцільну темряву" і включати освітлення трохи заделегідь. Але не всю вулицю, бо це буде зайвий перерозхід енергії Таким радіоінтерфейсом може стати ZigBee 2,4 ГГц або інший. Якщо використовувати світлодіодні фонарі з опцію керування яскровосттю (dimming) то можна розширити діапазон слабкого освітлення на більш далеку відстаннь з яскравістю 70%, а на максиамльну яскравість вмикати тільки три найближчи до рухомого об'єкту лихтарі. Вискотехнологічні лихтарі можна оснастити камерами відеонагляду, звя'зок для них брати від висячих на стовбах електропор волоконнооптичних Інтернет-кабелів які стають дедалі більш розповсюдженними. Інтернет провайдери виграють від цього можливість встановити на фонарі розгалужувач ближче до кожного клієнта. А також отримуватимуть картинку з камер на тему крадіїв кабелів."

Перелік дій

"На нашій вулиці 48 фонарних стовбів (опор). Колись вони були оснащенні фонарями, але при зміні стовбів на нові - фонарі не почепили. На початку вулиці перші десять стовбів оснащенні компактними люмінесцентними лампами (спирального типу). Ще по вулиці є декілька стовбів оснащених в приватному порядку. Враховуючи ціни на світлодіодні фонарі з автономним живленням за допомогою сонячних панелей вирішено зупинитись на звичайних світлодіодних ліхтарях з живлення в мережи змінного струму напругою

220 В."

Короткий опис проекту

Прогнозований результат

"Безпека та комфорт на вулицях з одночасним зменшенням споживання електроенергії. Лампи розжарення при зменшенні яскравості всьго на 5% зменшують споживання енергії майже вдвічі. Для світлодіодного освітлення ця залежність можливо буде меншою, але вона понидиться на повне відключення ламп на іншому боці вулиці. В Україіні існують заводи по виробництву сонячних панелей. Ще декілька років тому якийсь інститут виробляв модулі Зеєбека. Виробляють в нашій країні світодіоди пригодні для яскравого освітлення чи ні я не знаю. "

Голосів: 115 Проголосувати